TEST

Wielki Kack - Gdynia, Trjmiasto, dzielnica, aktualnoci, firmy, rozrywka

Czas 16:02
24 Wrzenia 2023 (Niedziela)
Jeste zainteresowany reklam na naszej stronie?
Prosimy o kontakt: reklama@wielkikack.pl - formularz
Zapraszamy take na nasze forum dyskusyjne.
http://forum.wielkikack.pl/
Dziaamy ju: 5970 dni.
Strona startowa arrow Archiwum wiadomości arrow 11 NGDH SHERWOOD- DRUŻYNA HARCERSKA WIELKIEGO KACKA
11 NGDH SHERWOOD- DRUŻYNA HARCERSKA WIELKIEGO KACKA
20.09.2007.
11 NGDH „SHERWOOD”- DRUŻYNA HARCERSKA WIELKIEGO KACKA
 
 Wybrany obraz
    Nie każdy zdaje sobie sprawę z faktu, że przy naszej szkole podstawowej regularnie spotyka się męska drużyna harcerska, która za 2 dni będzie miała za sobą osiem lat prężnej, nieprzerwanej działalności.
    Historia 11 Niezależnej Gdyńskiej Drużyny Harcerskiej rozpoczyna się 18 września 1999 kiedy to harcmistrz Daniel Sienkiewicz „Sienek” (wówczas w stopniu przewodnika) razem z organizatorem Radosławem Szumiłło „Hidi”zorganizowali pierwszą zbiórkę przy S.P. nr. 20 w Wielkim Kacku. Drużyna skompletowała się z absolwentów Dwudziestki urodzonych w latach 1988-1990 Przez lata 11 NGDH uczestniczyła w kolejnych cotygodniowych zbiórkach, a także biwakach, zimowiskach i obozach Leśnej Szkółki- organizacji harcerskiej do której drużyna należy. Z czasem w drużynie pojawili się młodsi harcerze- przekazani z drużyny zuchowej.
 

 Wybrany obraz
    Dziś większość „starej ekipy” poszła swoimi drogami, ale wykształciło się pokolenie zdolne przejąć stery dowodzenia. Rozkazem z dnia 28 lutego 2006 drużynowym stał się przewodnik Piotr Ananicz „Cyborg”, a przybocznymi organizator Filip Rudolf „Rudy” oraz wywiadowca Bartosz Maćkowiak „Pampers”. Niegdysiejsi „młodzi”, harcerze z rocznika 1992 i 1993, stają się powoli „starymi”. Złożywszy dwa lata temu przyrzeczenie harcerskie od roku odkrywają, pod okiem kadry, tajniki harcerstwa przed nowymi druhami z roczników 1995-1997. Obecnie drużyna liczy sobie 21 członków, a drużynowym i opiekunem prawnym jest przewodnik Piotr Ananicz „Cyborg”.
 Wybrany obraz
    „Sherwood” spotyka się w każdą sobotę o godzinie 9:15 pod S.P. nr 20. Od niedawna pod szkołą działa też zastęp żeński, który zapewne rozwinie się z czasem do rozmiarów prężnej drużyny. Na zbiórkach udajemy się prawie zawsze do któregoś z pobliskich lasów by na łonie natury uczyć się w ciekawy sposób rzemiosła harcerskiego. Dziedziny takie jak historia Polski i harcerstwa, poruszanie się z mapą, przyrodoznawstwo, pierwsza pomoc, czy ogólna zaradność nie mają dla nas tajemnic.Starsi harcerze są również przyuczani do pracy z młodszymi- przekazywania swojego doświadczenia i uczenia pozytywnych wartości na własnym przykładzie. 11 NGDH jest częścią NKIH „Leśna Szkółka”- organizacji harcerskiej odrębnej od ZHP czy ZHR, nastawionej głównie na naukę życia w świecie przyrody. Drużyna ma na swoim koncie również akcję zbierania makulatury, kiedy to własnym wysiłkiem udało się przetransportować 600 kg. zdolnego do powtórnego wykorzystania surowca do skupu. Następna taka akcja planowana jest na przyszłą wiosnę.
 Wybrany obraz
    Drużyna otwarta jest na propozycje współpracy, czy przyjmowanie nowych członków. W tym celu najlepiej skontaktować się z drużynowym pod numerem telefonu 609-29-11-55 lub na maila  HYPERLINK "mailto:piotreka@o2.pl"piotreka@o2.pl.
    Czuwaj!
Drużynowy 11 NGDH „Sherwood”
pwd. Piotr Ananicz „Cyborg”
 
 
Zmieniony ( 21.09.2007. )
 
« poprzedni artyku   nastpny artyku »
 
-->